Rolety

Venkovní rolety jsou díky svým vlastnostem stále oblíbenější. Rolety je možné využít jak pro ochranu oken rodinných domů, tak rekreačních objektů a chat, ale také pro všechny typy oken bytových domů. Venkovní rolety se používají nejen jako ochrana před únikem tepla, kdy se výrazně zvyšuje izolační schopnost oken, představují také vynikající protihlukovou ochranu. Hliníkové předokenní rolety pak představují skvělou ochranu před povětrnostními vlivy, která chrání plastová, dřevěná i hliníková okna proti rozmarům počasí a znatelně tak prodlužují jejich životnost. Samozřejmě jsou rolety používány jako ochrana před přílišným slunečním zářením. U rodinných domů, chat, chalup a dalších rekreačních objektů představují předokenní hliníkové rolety výborný bezpečnostní prvek. Jsou chráněny proti nadzvednutí speciální pružinou a představují tak nesnadnou překážku pro zloděje a dobrou ochranu proti vloupání. K roletám je navíc možné volitelně dodat navíjecí sítě proti hmyzu. Rolety je možné je ovládat ručně nebo motoricky, přičemž motorické rolety je možno ovládat celou řadou moderních způsobů – dálkové ovládání, časový spínač, větrné či sluneční čidla a další. Motorické ovládání rolet je možné synchronizovat do jednoho centrálního ovladače. Venkovní rolety se vyrábí v mnoha provedeních – předokenní rolety, rolety s podomítkovým provedením nebo plastové nadokenní rolety. Oblíbené jsou rolety kombi se sítí proti hmyzu a také rolety do speciálních roletových překladů Heluz či Porotherm.

Předokenní rolety

rolety_smPředokenní roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt. Pancíř je soubor hliníkových lamel, vyplněných polyuretanovou pěnou dodávané standardně v 10-ti barevných odstínech. Rolety je možné dodat i s plastovými lamelami. Hliníkové vodící lišty se připevňují do rámu okna nebo ostění, standardně jsou dodávány v bílé a hnědé barvě (možno i RAL provedení). Roletový box je vyroben z válcovaného hliníku a je dodáván v 5-ti velikostech, v závislosti na výšce rolety. Roleta je ovládána ručně, pomocí šňůrového navíječe, nebo motoricky s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním. Kromě stínění má roleta i další důležité funkce: úspora tepla, hluková izolace, bezpečnostní prvek, ochrana oken před povětrnostními vlivy.

 

 

Podomítkové rolety

podom bigPodomítkovým provedením rolety je docílen čistý a ničím nerušený vzhled fasády. Roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt. Pancíř je soubor lamel, které mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou) dodávané standardně v 19-ti barevných odstínech nebo plastové v 7-mi barevných odstínech. Roletový box je vyroben z hliníkového plechu a je dodáván v 6-ti velikostech, v závislosti na výšce rolety. Box je opatřen dřevocementovou deskou a omítací hliníkovou lištou pro možnost zaomítání. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním. Stejně jako roleta montovaná dodatečně, může být i podomítková roleta vybavena navíjecí protihmyzovou sítí.

 

 

 

Rolety do překladu HELUZ

heluz_01Roletový překlad HELUZ slouží jako nadokenní nosný překlad a zároveň jako schránka pro osazení stínících systémů – venkovních rolet a žaluzií. Schránka je vyrobená z jednoho kusu. Uvnitř schránky se nachází pozinkovaná hřídel, na kterou je navíjen roletový pancíř tvořený hliníkovými lamelami vypěněnými PUR pěnou (dodáváme v 19-ti barevných odstínech), nebo dutými lamelami plastovými (dodáváme v 7-mi barevných odstínech. Pancíř se pohybuje ve vodících lištách z extrudovaného hliníku, jež jsou opatřeny čistícími kartáčky. Vodící lišty mohou být vsazeny do Al pouzder, které se osazují již při hrubé stavbě do ostění. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním.