Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým typem stínění. Naklápěním lamel umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Umístěním žaluzií do exteriéru nejúčinněji ovlivníte tepelné klima v interiéru.

Použití

Používají se k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů. Dále jsou vhodným řešením pro zastínění pásových oken administrativních budov a komerčních objektů.

Ovládání

Žaluzie mohou být ovládány klikou, šňůrou nebo elektropohonem 230V/50Hz. Motorové provedení má výhodu v možnosti zapojení do centrálního elektronického systému řízení. Pokud není stavebně připraveno jinak, jsou obvykle žaluzie doplněny krycími plechy pohledově ukrývající svazky vytažených žaluzií. Dnes se však také stále častějí používá podomítkové provedení venkovních žaluzií, kdy je svazek lamel i vodící lišty ukryt ve fasádě

Venkovní žaluzie EXT 50 (lamela široká 50mm)

Žaluzie s označením EXT-50 jsou určeny pro exteriérové stínění menších ploch. Hliníkové lamely mají šířku 50 mm a jsou standardně dodávány v 11-ti barevných odstínech. Lamely jsou po výšce fixovány ocelovým lankem, čímž se minimalizuje pohyb lamel vlivem větru. Horní profil o velikosti 40 x 40 mm je ocelový povrchově upravený pozinkováním a emailováním, stejně jako spodní profil. Oba profily jsou standardně dodávány v bílé barvě. Navíječ ložisek a kolečka jsou zhotoveny z vysoce kvalitního plastového materiálu, zajišťující hladký a bezhlučný provoz. Žaluzie se ovládá nekonečnou šňůrou, která je pomocí průchodky provlečena přes rám okna do interiéru.

Maximální rozměry:

Maximální šířka: 250 cm

Maximální výška: 250 cm

Venkovní žaluzie C80

Horní profil je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním. Horní profil může být zakryt krycím plechem různých tvarů. Lamely jsou hliníkové ve tvaru písmene C o šířce 80 mm a jsou standardně dodávány v 12-ti barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami s pryžovým těsněním proti hluku. Hliníkové vodící lišty o rozměrech 20 x 20 mm jsou standardně dodávány v barvě stříbrný elox, ale v případě požadavku je možno dodat také v barvě RAL. Ovládání je zajištěno klikou nebo motorem. V případě motorického ovládání je možné využít velké možnosti řídící elektroniky, dálkové ovládání, centrální řízení, sluneční a větrná čidla atd.

Maximální rozměry:

Maximální šířka: 400 cm

Maximální výška: 400 cm

Venkovní žaluzie F80

Žaluzie F80 má hliníkové lamely ve tvaru písmene C o šířce 80mm. Díky tomu, že lamely jsou bez bočního lemu vytváří svazek stažených lamel nejmenší nábal ze všech venkovních žaluzií. Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami s pryžovým těsněním proti hluku nebo vodícím lankem. Ovládání je zajištěno klikou nebo motorem. V případě motorického ovládání je možné využít velké možnosti řídící elektroniky, dálkové ovládání, centrální řízení, sluneční a větrná čidla atd.

Maximální rozměry:

Maximální šířka: 350 cm

Maximální výška: 400 cm

Maximální plocha: 8 m2

Venkovní žaluzie Z90

Lamely žaluzie Z90 lze díky jejich tvaru do písmene “Z” úplně doklopit tak, že tvoří celistvý pancíř. Horní profil a svazek vytažených lamel může být zakryt krycím plechem různých tvarů. Lamely jsou hliníkové ve tvaru písmene Z o šířce 90 mm a jsou standardně dodávány v 12-ti barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami s pryžovým těsněním proti hluku. Ovládání je zajištěno klikou nebo motorem. V případě motorického ovládání je možné využít velké možnosti řídící elektroniky, dálkové ovládání, centrální řízení, sluneční a větrná čidla atd.

Maximální rozměry:

Maximální šířka:     400 cm

Maximální výška:    400 cm

Venkovní žaluzie Z70

Lamely žaluzie Z70 lze díky jejich tvaru do písmene “Z” úplně doklopit tak, že tvoří celistvý pancíř. Horní profil a svazek vytažených lamel může být zakryt krycím plechem různých tvarů. Lamely jsou hliníkové ve tvaru písmene Z o šířce 70 mm a jsou standardně dodávány v šesti barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Vzhledem k menší šířce lamely mají jemnější vzhled při zachování všech technických předností. Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami s pryžovým těsněním proti hluku. Ovládání je zajištěno klikou nebo motorem. V případě motorického ovládání je možné využít velké možnosti řídící elektroniky, dálkové ovládání, centrální řízení, sluneční a větrná čidla atd.

Maximální rozměry:

Maximální šířka: 400 cm

Maximální výška: 400 cm