10 tipů jak vybrat správná okna!

V dnešní době je pro laika velice těžké orientovat se v oknech, obzvláště v těch z PVC. Na první pohled vypadají všechna stejně a proto bývá u většiny zákazníků hlavním rozhodovacím kritériem cena. Což se ukáže jako chybný krok většinou až jsou okna usazena a zaplacena. Chtěli bychom Vám v 10 jednoduchých bodech shrnout, jak byste měli postupovat a nešlápnout vedle!

kunststoff_fenster_01

1) Výrobce – Vždy je lepší okna objednat u někoho, kdo okna vyrábí, ne pouze přeprodává.

2) Montáž – Ten kdo okna prodává a vyrábí, měl by je i montovat. A to platí i u souvisejících prací, jako je například zednické zapravení!

3) Profil – Každý Vám bude tvrdit, že výrábí z kvalitních profilů z Německa, ale dá se tomu věřit? My Vám například doložíme fakturu za profily z Německa, která nebude starší než 14  dní. Profil třídy „A“ je samozřejmostí!

4) Tradice  – Je rozumné si objednat okna u firmy, která je o 5 % levnější ale je na trhu rok? Každý den nás navštěvují lidé, kteří potřebují seřídit nebo opravit okna firem, které již nexistují. Naše firma VYRÁBÍ okna již 19 let!

5) Cena – Investice do oken je jako nákup nového auta. Na prvním místě je kvalita a spolehlivost! Je lepší si za kvalitní okna připlatit o pár procent více, než-li v budoucnosti řešit problémy a reklamace.

6) Servis – Každé okno potřebuje pravidelnou údržbu a servis. Je lepší okna objednat u regionálního výrobce, který dokáže být flexibilní, pokud se vyskytne problém a odstraní ho v co nejkratším čase přímo u Vás.

7) Barva – Mnoho výrobců oken v České Republice si nechává profily polepovat v externích firmách. Žádejte všechny barvy a dřevodekory přímo od výrobce profilů!

8) Srovnání – Existuje mnoho reklamních triků, jako je počet komor, teplé rámečky apod. kterými se snaží prodejci získat Vaši pozornost. Pokud chcete opravdu objektivní srovnání, jediným kritériem je celkové Uw okna, to znamená tepelný prostup. Obecně platí čím nižší číslo – tím lepší okno! Pro představu naše okno vyrobeno z profilu Softline 82 a zaskleno trojsklem má celkové Uw-0,75 W/m2K-1. Na všechny tyto hodnoty by měl mít každý výrobce certifikát!

9) Záruka –  Minimálně 10 let!

10) Návětěva – Mnoho zákazníků dnes vybírá okna na internetu. Vždy je však lepší navštívit vzorkovou prodejnu a přesvědčit se, že Vámi vybraná okna jsou opravdu, to co chcete!