Posuvné dveře VEKA MOTION 82

Jednou z hlavních letošních novinek společnosti VEKA je zcela přepracovaný zdvižně posuvný systém dveří VEKAMOTION 82. Oba se pyšní mimořádně tenkým profilem, velkorysou světelnou propustností a velmi snadným opracováním i montáží.

Současná snaha architektů o co největší prosvětlenost interiéru a zasazení velkoformátových prvků do zástavby vedla na českém i evropském trhu doslova k boomu zdvižně posuvných dveří. Především pak dveřních systémů, které jsou vyrobeny z tenkých profilů a nabízejí i bezbariérové přechody. Společnost VEKA na tento trend reaguje představením nové generace zdvižně posuvného systému dveří VEKAMOTION 82, který nahradí předchozí VEKASLIDE 82 a VEKASLIDE 70.

Kvalitní tepelná izolace a vysoká těsnost

Díky celkové stavební hloubce dosahuje systém Uf 1,3 W/m2K a může pojmout moderní trojskla až do tloušťky skla 54 mm. Velkoobjemové těsnění a dvousložkové těsnící díly zajišťují utěsnění VEKAMOTION 82 až do úrovně 9A. „Toho je dosaženo spolehlivým utěsněním mezi prahem, rámem a křídlem pomocí dvou optimalizovaných těsnění v křídle. Obě těsnění jsou spojena prostřednictvím vulkanizovaných rohů, díky kterým vzniká pevný rohový spoj,“ říká Milan Klepsa.

Tenčí rámy

Díky kompaktnímu kování, které se doposud používalo jen u dřevěných a hliníkových konstrukcí, bylo možné výšku rámu snížit na 86 mm a středního sloupku na 92 mm. Stejně tak drážka v profilu, která je nezbytná pro instalaci, mohla být zmenšena. „To pro změnu umožnilo vylepšení výztuží, a tedy i lepší zatížitelnost prvků,“ vysvětluje Klepsa. Dveřní systém je samozřejmě možné osadit běžně dostupným kováním.

dostupné od začátku roku 2022